| ClickHere a întrebat:

TPU, am o problema cu Laptopul, dupa ce il inchid, dupa aproximativ doua minute se deschide iarasi, il inchid din nou, peste aproximativ doua minute, se deschide, si la fel de fiecare data. Stie cineva ce o fi? Nu am nici un program care sa faca asta, abia mi-am instalat windowsul, si nu am multe aplicatii. Am Windows Vista Home Edition, stie cineva, o fi de la Windows? Dau funda. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| christishor a răspuns:

Salut problema este de la windows deoarece si cei de la Microsoft au recunoscut ca vista este cel mai slab windows facut de ei de aceea iti recumand sa reinstalezi windows 7 sau ce versiune vr tu dar nu vista deoarece mananca multe resurse doar pentru rularea lui de aceea se aprinde greu forteaza componentele leptp-ului happy

7 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

După ce îl închizi, scoate-i bateria, că nu prea cred că va mai avea cum să se aprindă thinking

| ClickHere explică (pentru daηă):

Nu o pot scoate, trebuie sa dezmembrez laptopul, trebuie sa ii scot capacul din spate din suruburi, si nu ma pricep, dar am rezolvat-o, era de la Windows, am pus XP pe el si merge perfect, si nici nu se mai deschide peste noapte! laughing Multumesc pentru raspuns.

| daηă a răspuns (pentru ClickHere):

Ți-am spus asta pentru că și eu am laptop și bateria se scoate foarte ușor.
Mă bucur că ai rezolvat problema. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| mircea_3906 a răspuns:

Pai poate fi din mai mmulte motive 1. windowsu poate fii de vina ( incearca sa ti-l instalezi de pe alte surse)
2. Poate fii ars ceva in interiorul leptopului din cauza unui scurt circuit si din aceasta cauza determina laptopul sa se deschida automat
Asa mi s-a intamplat si mie mi s-a ars placuta de internet si nu mi-a dat voie sa imi instalez windowsu sper c te-am ajutat
daca nu du-te la un service happy

funda?