| UserName450 a întrebat:

TPU, am un laptop Lenovo B580, si un TV Toshiba Regza AV Series cu 2 HDMI-uri...
Ieri am cumparat un Cablu HDMI de 6 metri, iar laptopul meu si el are HDMI. Problema e ca atunci cand dau pe Duplicate sau Extend nu afiseaza imaginea Laptop-ului la TV. Am un TV 80 cm, 1600x1080 rezolutia. Cine ma poate ajuta? Ca am incercat mai multe metode, dar nu mi-a mers. Adica sa-mi afiseze si imaginea de pe laptop pe televizor. Vreau sa pun un film.

Răspuns Câştigător
| Giovanni_Costache_1999 a răspuns:

Trebuie sa intri in setari la tv sau sa apesi butonul de INPUT si acolo selectezi HDMI si at trebui sa iti mearga