| Ionut659 a întrebat:

TPU care sunt componentele unui pc și cum ne dăm seama că sunt compatibile?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Https://world-it.ro/hardware/componentele-unui-calculator

o placa de baza are compabilitati cu alte componente,poti gasi pe siteul producatorului, eu cand mi am cumparat ssd, ram am cautat modeelul laptopului meu, ca sa ma asigur am cautat si cu ce modele de laptop e compatibil, ca frecventa conteaza la ram

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

N-are rost sa inveti teorii, foloseste si tu un tool online. Toolul nu te lasa sa pui decat componente compatibile si in rest le poti cauta pe net sa vezi preturi sau specificatii dupa buget.

http://www.caro.ro/configurator.php