| Ionut659 a întrebat:

TPU ce pc aveți? Ce pc ar fi bun pentru gaming 2020+ la un buget cât mai redus pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Fxsol a răspuns:

16 gb 2666mhz
Intel i5 9400f
Rx 580 8 gb
120gb ssd
1tb hard disk
Am această configurație și sunt foarte mulțumit, joacă toate jocurile(fornite, call of duty warzone, lol, gta v etc) cu grafica la maxim
Prețul cu restul componentelor(prețuri normale) e în jur de 650-750 euro depinde de magazin

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1000€ un pc in conditii, sau asteapta PS5 cu 500€ sau 400 si il cumperi

| Wr3nch a răspuns:

Am un laptop ''multimedia'' din 2014. Gaming 2020+ si buget redus is chestii paraelele. Daca vrei ceva care duce jocuri dupa ce apare noua generatie de console iti trebuie us setup de 4000 plus daca vrei ceva mai mult de medium. Sau daca prin gaming intelegi totul pe minin si 1024@768 poate scapi cu 3000.

| Frank51 a răspuns (pentru Wr3nch):

Imi explici si mie atunci cum joc eu Battlefield 5 pe 1080P mediu, pe un amarat de gtx950m? laughing sau Shadow of the tomb raider? Pe un laptop din 2015...

Nu mai vorbi prostii, se poate face un setup frumusel in 2500 lei care sa duca tot ce exista, evident ultimele aparute doar pe mediu.

| Wr3nch a răspuns (pentru Frank51):

Dacai ai fi citit ca lumea ce am scris vedeai ca ma refer la noua generatie de consola, care o sa aduca un salt pentru grafica.
Si apropo am zis laptop multimedia nu de gaminglaughing) Dar e greu sa citesti, stiu.

| Frank51 a răspuns (pentru Wr3nch):

Am scris eu undeva ca al meu este de gaming?"amarat" pentru tine inseamna gaming? Prietene, spui niste chestii apoi iti este greu sa le sustii, am spus simplu si clar ca se poate face un PC intr-un buget ok care sa duca tot ce e necesar, iar argumentul tau este: "ma refer la noua generatie de consola, care o sa aduca un salt pentru grafica." Mda hai ca si esti on topic daca e.

| Frank51 a răspuns:

Nu am PC in acest moment, dar vreau sa imi fac unul cu i3 9100f+ gtx1650+ 8gbram+ 512gb ssd, asta consider ca este cel mai low budget low spec PC acceptabil.

Acum am un laptop cu i5 4200h gtx950m 8gb 128gb ssd 1tera hdd, si sunt mai mult decat multumit de el.