| Narcissa a întrebat:

TPU, urgentabig grin
Mi s-a instalat automat o chestie pe desktop,, genuine Microsoft software" si din cauza acestui program apar o multime de probleme [nu mai ramane o imagine fixata pe desktop mai mult de 2-3 min, La pornire imi da sa selectez,, reslove now" sau,, reslove later", disk cleanup, etc]
Cum pot scapa de acest program? [Nu imi apare la control panel sa il dezinstalezstraight face]

Please cine ma ajuta sa scap de el? [Funda+vot si tot ce vreti, help please!]

Ms!

Răspuns Câştigător
| Llillium a răspuns:

Start - run - regedit (enter)

hkey_local_machine + Software + Microsoft + Windows NT + Current Version + Winlogon + Notify

Stergi toata cheia WGALogon.

Dai un restart la calculator si gata.
Si eu am patit si am gasit pe net chestia asta si am scapatbig grinMerge 100%

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Acest program te atentioneaza ca nu ai cumparat programul Microsoft, ci este furat (de tine sau de altcineva). Rezolvarea este simple: iti cumperi licenta si intri in legalitate.

| dabulino a răspuns:

Aceasta notificare apare cand ai Automatic Updates On. Pentru a scapa de acesta notificare stresanta, tot ce trebuie sa faci, este sa intri in:
1. C:\WINDOWS\system32, cauti fisierele WgaLogon. dll si WgaTray. exe si le redenumesti (de ex.: Wy. dll si Wz. exe). Redenumindu-le, ele nu mai pot opera.
2. Acum mergi in C:\Documents and Settings\All Users\Application Data si se da delete la Windows Genuine Advantage. In caz ca nu iti apare Application Data, trebuie sa-i dai din folderul All Users sus unde scrie Tools apoi selectezi Folder Options, mergi la al 2-lea tab (View), iar la Advanced Settings trebuie bifata optiunea Show hidden files and folders... dai Apply si OK.
3. Dai restart la calculator...cam atat trebuie sa faci pentru a scapa de acea notificare, fara a reinstala windows-ul sau sa cumperi o licenta nouawinking

P. S.: pentru a nu repeta aceasta procedura de fiecare data cand instalezi update-urile windows-ului, poti opri Automatic Updates.

| Deerpinaaaa a răspuns:

Sterge-l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu nu e un program... apare de la Windows pentru a verifica daca nu e piratat.Nu ai ce sa faci in afara de a reinstala Windows-ul.

| Aditzabad a răspuns:

Singura solutie e sa bagi windows-ul iar