| Daniel_Cosmin_1997 a întrebat:

Trebuie facute setari in pc pentru a instala o memorie ram? ...Adica dupa ce am montat-o.

5 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Nu e nevoie. E plug&play.

| Bogdy2k a răspuns:

Normal nu trebuie facuta nici o setare, ar trebui sa ti-o recunoasca, presupunand ca ai windows pe 64 bit nu pe 32 in caz ca ai peste 4GB ram. Daca intampini vreo problema revin-o.

| InspiratieDIY a răspuns:

Nu. daca e compatibila, va merge singura fara setari. Poti verifica in windows, cu click dreapta pe My computer - properties si apoi vezi cata memorie apare afisata. Daca ai un desktop mai avansat, cu o placa de baza mai puternica, atunci e posibil sa poti alege la ce frecventa sa mearga memoria, 1333, 1600 sau mai mult, depinde ce memorie ai instalat.
Dar in principiu, o montezi si gata happy