| magonel a întrebat:

Ce setari trebuie sa fac in bios pentru a instala W xp?

2 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Trebuie sa faci sa booteze de pe cd. Din bios intri in standard bios features si vezi ca scrie acolo, first boot device sa-l setezi pe cd-rom ca sa buteze prima oara de pe cd si sub aceasta optiune mai e ceva ce scrie second boot device si la asta sa seteazi sa fie hardisk.

| zuzi_4846 a răspuns:

Depinde de placa de baza. Daca ai hardul pe ATA, faci doar ce ti-a spus player. Daca ai hardul pe SATA, trebuie sa mai faci o setare, adica sa modifici SATA in ATA. Nu iti pot da mai multe detalii pentru ca depinde foarte mult de bios si de placa de baza. Daca nu te descurci, asteptam urmatoarea intrebare. Bafta! happy