| greenmoon a întrebat:

Trebuie sa redactez o lucrare in word document, iar o cerinta imi spune sa aleg distanta dintre randuri de -1... cum fac asta? nu e gresit, cumva? nu exista doar de la 1 in sus? daca gresesc, va rog ajutati-ma, explicati-mi cum sa rezolv.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri in Paragraph/Indents and Spacing, de la Line spacing selectezi Single si dai OK.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este -1 (minus 1)? S-ar putea sa fie o greseala.

| greenmoon explică (pentru anonim_4396):

Da, exact,,,- 1'' scria!

| anonim_4396 a răspuns (pentru greenmoon):

Raspund tirziu, cred ca ai rezolvat. Dar cum nu se poate scrie inaintea rindului deja scris, spun ca este o greseala.

| Greenscarf26 a răspuns:

Exista distanta la randuri de 1, 5 si se face astfel: dai la paragraf si acolo e line spacing( in engleza il am eu si acolo sund mai multe distantari si tu dai ce cerinta ai tu, poate sa fie la 1, 5.