| anonim_4396 a întrebat:

Uite pc meu. Placa de baza Gigabyte, Socket AM2, Bus Speed HT2000 MHz, Tip procesor AMD Athlon 64 FX / AMD Athlon 64 X2 / AMD Sempron / AMD Athlon, Memorie DDR2 (max 8 GB), Frecventa memorie 800 MHz, 2 sloturi memorie, System Chipset nVidia GeForce 6100, Chipset audio Realtek ALC662, Video on-board, 6 canale audio, 2 porturi USB, 2 conectori SATA. deci am placa video gigabyte 9500gt 512ram 2 gb ram, hard 250 procesor amd athon 5600+ 2.9 ghz

mentin ca pasta siliconata dupa procesor e pe terminate[cred ca nu mai am de looc]

am o problema...deci cand incerc sa joc kane & lynch mii se blocheaza... dar oriunde as fi.si in meniu oriunde.[in joc]
si dupa cateva secunde se deblocheaza inapoi...am mai patit doar la un joc asa
care ar putea fi problema?

am dat si pe toate la minim si tot se blocheaza asa pe scurta durata

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Daca alt joc cu aceleasi performante nu ti se bolcheaza inseamna ca e de la joc. daca nu inseaman ca ai una din problemele clasice ori ram ori procesor supraincalzit. dupa ce s-a blocat da-i un restart intra in bios si uita-te la temp la prcesor daca a trecut de 70 de grade inseamna ca asta e problema. incearca si un developer mode intra in joc cu linia de comanda -devmode sa vezi daca ai un fps drop adica sub 5 fps sau

| LucianGabriel a răspuns:

Sistemul de operare sau l-ai tinut prea mult si s-a incalzit prea tare procesorul. Dar sigur e de la windows sau si placa video. Dar inca o data iti zic cu rsicul ca ma repet e de la sistemul de operare.Nu cred ca ai numai doi conectori usbhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi, am rezolvat