| ZuAgain a întrebat:

Ultimul strigat ajutor
Placa video, Nvidia geforce GT240, pci express 2.0, 1 GB TC DDR5, 550/ 3400MHz, 128BIT, DVI, Dual Link DVI, hdmi, Fan Cooler

si ce inseamna DDR la placile video? ca sa stiu daca e cmpatibil sau e doar dupa slot?
procesorul meu e facut pe 45 de nanometri placa video e pe 32 de nanometri atunci se accepta?
Deci concluzia este
dupa ce verific compatibilitatea placi video cu restul pieselor?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video trebuie sa corespunda doar cu slotul placii de baza, nu conteaza daca ai ddr5 pe placa video si ddr2 sau 3 pe placa de baza.
Memoria placii video este independenta!(mai sunt si exceptii)