| naiky a întrebat:

Un antivirus bun care sa detecteze cei mai noi virusi si sa ii stearga automat, FUNDA?

Răspuns Câştigător
| m5789932 a răspuns:

Ca sa nu ai probleme, nu-ti trebuie numai antivirus, ci si un firewall, si un anti-malwarebytes; eu folosesc : avira+ zonealarm+ malwarebyte's

2 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

Secret-ule, un antivirus nu pastreaza virusul! in momentul in care acesta il detecteaza, il "mananca de viu" (acum depinde cum ai tu setat antivirusul; ca daca tu i-ai dat comanda sa pastreze fisierul infectat, bineinteles ca antivirusul nu-l va sterge, ci il va pastra si-l va tine sub control, in limita posibilitatilor si a performantelor lui) Spre exemplu antivirusul meu l-am setat in felul urmator: cand gaseste un fisier infectat sa-l dezinfecteze inlocuind-ul, sau sa-l stearga din secunda 2 in care prima posibilitate nu functioneaza; si atunci il voi inlocui manual, adica voi descarca tot programul din nou si apoi il voi instala. Ca sa cureti registrii foloseste CCleaner (asta in cazul in care nu stiai...)

Răspuns utilizator avertizat