| Rooobi a întrebat:

Un laptop daca se strica merge reparat? Sau daca vrei sa schimbi niste piese la el merge?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Depinde ce. Unele piese pentru laptop nu sunt standardizate. Daca ti se strica placa de baza, nu poti cumpara oricare placa de baza ci unul special fabricat de firma respectiva pentru acel laptop. Alte piese, cum ar fi bateria, invertorul, HDD-ul sau DVD-romul se pot schimba mai usor.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca merge.Numai ca piesele sunt mai costisitoare. Datorita miniaturizarii lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca se poate

| LaRkiNNN a răspuns:

Da.