| gardin a întrebat:

Buna TPU am laptop Acer aspire din 2013 si am o problema cu el si nu mai merge tipul la care a fost la reparat mi-a zis ca nu poate sa il faca sa il vind pe piese sa scot si eu pe el si faza e ca nu stiua cam ce preturi sa pun la piese
Bateria si hard discu nu merg

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Aici e cam greu deoarece cine isi repara laptopul de obicei prefera piese noi. Poti cauta pe cineva din zona ta care sa il cumpere defect, sa nu stai sa vinzi o piese la fiecare 3 sau 6 luni.

| gardin explică (pentru Wr3nch):

Faza e ca nu se poate repara...a incercat sa schimbe piese dar degeaba

| Wr3nch a răspuns:

Pai sunt oameni care le cumapara intregi pentru toate piesele. Depinde de noroc. Asa orientativ te poti uita pe net sa vezi cat e de exemplu un ecran nou si scazi jumate din pret.