| HarleyQuinn a întrebat:

Un PC bun pentru gaming, dar și destul de ieftin?

Sunt cam varză când vine vorba de calculatoare și nu mă descurc singură să aleg un PC adecvat pentru gaming care să reziste la cele mai recente jocuri (nu contează dacă nu merg cu grafica la maxim), dar care în același timp să nu fie foarte scump.

Să fie de la eMAG sau Altex, de preferat. Lăsați-mi un link, vă rog.

35 răspunsuri:
| VirtualWorld a răspuns:

Salut. Am cumpărat recent unul de pe cel.ro și merge perfect la jocuri, uite aici link, este și ieftin adică nah, mi-e îmi convine pretul

| Mihai1810 a răspuns:

Ce buget ai?

| VirtualWorld a răspuns:

Totuși ești fată și vrei pc Gaming? Wow, acum le-am văzut pe toate laughing

| RAY a răspuns (pentru VirtualWorld):

Feminismul se muta in lumea jocuriilor, acolo ne vom razboi cu ele

| HarleyQuinn explică (pentru VirtualWorld):

Nu-mi trebuie monitor, cu el mă descurc, ci desktop. Dar mersi!

| VirtualWorld a răspuns (pentru RAY):

Heh

| HarleyQuinn explică (pentru VirtualWorld):

Păi săraca mea consolă nu mai acceptă jocuri noi și acum îmi trebuie PC, că oricum e mai ok decât o consolă. Și wow, cu plăcerewinking

| VirtualWorld a răspuns (pentru HarleyQuinn):

Totuși eu sunt nou pe TPU dar știu multe de pc, îmi poți răspunde și tu la întrebarea pe care am pus-o ori să-mi răspundă cineva dintre voi.

| HarleyQuinn explică (pentru RAY):

Mulțumesc.
(Și stați liniștiți că n-am venit eu cu "feminismul" meu să vă stric distracția, nu-s interesată de așa ceva, lol)

| VirtualWorld a răspuns (pentru HarleyQuinn):

Eu doar întrebam, sorry dacă am deranjat!

| CPAElites a răspuns (pentru HarleyQuinn):

Ce buget ai?

| VirtualWorld a răspuns (pentru HarleyQuinn):

Http://www.pcgarage.ro/......eriferice/

As zice ca e ceva. Adică na înțeles Celeron, merita banii

| HarleyQuinn explică (pentru CPAElites):

În jur de 3000.

| HarleyQuinn explică (pentru VirtualWorld):

Haha, nu m-a deranjat.

| VirtualWorld a răspuns (pentru HarleyQuinn):

Ma bucur sa aud asta :*

| Mandeliu a răspuns:

Buna,stiu ca ai precizat ca preferi de pe Altex sau eMAG, dar iti propun site-ul PcGarage si forumul lor: http://www.mygarage.ro/,la sectiunea wishlist sunt multi care se descurca sa aleaga piesele pentru un calculator in bugetul tau.Si mai nou, au o promotie prin care fac 500 de asamblari gold gratuite, asamblare care normal ar costa vreo inca 100 lei.

Mult succes;)

| HarleyQuinn explică (pentru Mandeliu):

Mersi mult!

| Mandeliu a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2443562/

Intre timp am facut si eu o lista cu ce componente ar merge zic eu.
La procesor si la placa video nu am facut deloc compromisuri si am mai taiat de unde am mai putut. Poti alege alta carcasa, majoritatea sunt compatibile cu ce ai acolo.

Din nou, mult succes;)

| AndreiM77 a răspuns:

Foarte bine ar fi sa imi spui ce buget ai, pentru ca nu pot sa ti recomand ceva. Spui bugetul tau, cati... banuti ai si se rezolva.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Luna asta e promo la pcgarage cu asamblare gold gratuita. Despre ce buget discutam aici?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru VirtualWorld):

Sa fii tu sanatos. Nevasta-mea are calculator cu care a rupt in doua Witcher 3-ul. Si e si mama, nu doar gagica. Una dintre cele mai tari youtuberitze romance e motociclista profesionista (moto gp) in viata reala si baga World of Tanks/Armored Warfare de rupe. Imi scapa numele acum. Cristina nu-stiu-cum, daca nu ma insel. De gagicile gamerite de afara nu mai zic. Ayn Marie, de exemplu, e si geek, si chaturbate star, si gameritza, si inca mai niste chestii. Si tot inainte... Asia Carrera era mare fan Unreal Tournament cu ceva ani in urma.

| CPAElites a răspuns (pentru Mandeliu):

Placa de baza nu "vede" procesorul fara update de bios.

| Kerix a răspuns:

Poti simplu si usor sa te duci pe PcGarage (Cel mai bun site, parerea mea. Sunt preturi acceptabile), si sa le zici sa-ti fac un config ieftin pentru Gaming, zile mai clar bugetul pe care il detini. Sper ca te-am ajutat.

| RAY a răspuns (pentru HarleyQuinn):

Glumeam,si nepotica mea rupe cs go stai calma

| Andrei_Nicola_1990 a răspuns:

Vrei sa fie cu totul? Sau din piese?

| Andrei_Nicola_1990 a răspuns:

Si ce intelegi prin "gaming" vrei rezolutia mare, multe FPS-uri, mai putine frame-uri prerandate, efecte de apa si fum bune. Fara supara varza esti daca nu stii ce faci cu acel calculator, si e obligatoriu. Pe laptopul meu de exemplu nu a scris nimeni GAMING si nu a pus nimeni luminite rosii de gaming si totusi e un produs facut cum trebuie de Asus; uite aici: http://www.cel.ro/......yoxMDws-l/

| VirtualWorld a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Din ce localitate sunteți voi?