| Kardolei a întrebat:

Un PC de 300-350 lei (second-hand) pe care sa mearga CS:GO pe setari normal?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Merge pe orice calculator de generatia P4 / AMD Sempron 2-3K, chiar si cu memorie de 1Gb si placa video de 64Mb.
Asemenea calculatoare le poti gasi de la 150 lei (second) si daca folosesti Win XP SP3 si configurezi ca lumea, atunci CS merge bine pe el.

| RAY a răspuns (pentru Bula):

Nu cs si cs go ala care are 3 gb si consuma mult

Cerintele de sistem minime oficiale pentru Counter-Strike: Global Offensive au fost dezvaluite de catre Valve Software, si pot fi gasite mai jos:

q0ZtrOf.png? 1

Windows System Requirements
OS: Windows® 7/Vista/XP
Processor: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 processor or better
Memory: 2 GB RAM
Graphics: Video card must be 256 MB or more and should be a DirectX 9-compatible with support for Pixel Shader 3.0
DirectX: Version 9.0c
Hard Drive: 8 GB available space

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Asemenea configuratie gasesti - tot second - pana la 350 lei, fara probleme.
Nepotul joaca toate versiunile de CS pe calculatorul descris de mine, anterior, cu AMD Sempron 2600+...
Daca nu pui rezolutie mare si numar mare de frame-uri, atunci merge cu placa video de 64Mb. Nu prea se simte diferenta.

(trebuie scoase din setari toate elementele ce incarca procesorul /memoriile /video si va fi ok, ca si windows-ul folosit cu resurse reduse.

| IseeVoices a răspuns:

Nu exista asa ceva mai pune 700 de lei si o sa-ti iei un Myria.

| Nemessys a răspuns:

Eu sper ca tu glumesti... cu aia abia daca-ti iei o placa video decenta. Sigur nu vrei sa zici 3000-3500?

| danutzu96 a răspuns:

Nu exista. Daca vrei, cumpara pe 350 -400 de lei o unitate sh si schimba-i placa video (se poate tot sh). Dar sa nu te mire cand o sa dai pe placa video cat ai dat pe unitatea intreaga.

| nene14 a răspuns:

NU o sa gasesti... eventual pe un astfel de PC iti merge un joc cam din 2009