| iuli000 a întrebat:

Un prieten are Allview a4all si a instalat android 4 de pe site-ul http://www.allview.ro/produse/telefoane/lista-telefoane/ p5-alldro/suport/ mi-a recomandat sa incerc ( am aceleasi telefon ).i-am spus ca imi este frica dar sunt tentat sa incerc? funda cel mai detaliat raspuns!

12 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Pai e update oficial si ai si toate etapele explicate pas cu pas, nu ar trebui sa fie nici un fel de problema daca urmezi intocmai pasii procedurii de update si nu intrerupi in nici un fel operatiunea de actualizare. Succes! Daca urmezi instructiunile totul o sa fie ok!

| iuli000 explică (pentru CristianCRS):

Chiar nu conteaza ca sunt telefoane diferite?

| sltlp a răspuns (pentru iuli000):

Sa nu care cumva sa faci asa ceva, ca strici telefonul. Fiecare telefon are o versiune compilata special. Nu merge s apui softde p5 pe p4 si nici invers.

| iuli000 explică (pentru sltlp):

Dar lui cum de ii functioneaza?

| sltlp a răspuns (pentru iuli000):

Bine. Ia si pune update daca nu ma crezi.
In cel mai bun caz o sa iti dea eroare si nu o sa iti dea voie sa faci update-ul sau nu o sa reusesti sa intrii in recovery.
In cel mai prost caz, ramai cu telefonul in mana, bun de aruncat in timberon, deoarece pentru asa ceva se anuleaza garantia.

| iuli000 explică (pentru sltlp):

Te cred! dar nu il inteleg!

| CristianCRS a răspuns:

A ba da, acum am vazut ca nu sunt la fel, conteaza si e posibil sa distrugi definitiv telefonul daca nu e softul potrivit!

| CristianCRS a răspuns:

Esti sigur ca el si-a facut update la android 4, si nu e doar un launcher, interfata, skin ceva? Practic ar trebui sa nu se mai aprinda telefonul deloc daca a instalat update-ul respectiv.

| iuli000 explică (pentru CristianCRS):

Ii merge mortal combat!

| CristianCRS a răspuns (pentru iuli000):

Si asta nu dovedeste cu nimic ca are android 4... Special am cautat pe market toate jocurile Mortal Kombat, majoriatatea merg de la Android 2.0 in sus.Cateva cer Android 2.2.

| Alex_Fitze_1997 a răspuns:

Update de software P5 Alldro :-) uploadul este pentru p5 nu pentru a4all :-), sunt 2 telefoane diferite :-d, grija ca daca faceti uploadul la android si uploadul este pentru alt telefon riscati sa va stricati telefonul :-d