| bogdan324 a întrebat:

Un prieten are o tableta care merge destul de greu pe android 4.0 ICS(a avut android 4.0 ICS din fabrica) si merg jocurile foarte greu, are un cortex a8 de 1ghz, 512mb ram si procesor grafic MALI 400MP,nu stiu de la ce firma e tableta, nu scrie pe ea.Ma intrebam daca ii bag android 2.3 va merge mai bine in jocuri? Pentru ca vreau sa ma joc impreuna cu el prin wi-fi jocuri precum modern combat, asphalt etc.
Funda pentru cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
| Grigorasbogdan a răspuns:

E posibil sa fie din cauza ram-ul aceasta problema fiind prea mic...din cate stiu eu android 2.3 ruleaza mai greu decat 4.1 sau 4.0...mai degraba bagi 4.1. succes!