| Nikolassss a întrebat:

Un program ca sa vad ce temperatura am pe fiecare core pentru proceosr? Funda urgent!

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Iti dau cateva programe de vazut temperatura componentelor in PC/laptopul tau.

1. Core Temp
2. Speccy
3. SpeedFan (recomand)
4. Prime95

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Temperatura pe fiecare core de procesor este un nonsens sa incerci sa o citesti, deoarece sunt prea mici ca sa ii vezi clar.

Temperatura se masoara pe procesor, pe unitate si nu pe core. Nu exista senzori pentru asa ceva, deoarece nu au sens.

Daca vrei sa citesti incarcarea fiecarui core de procesor este alta discutie si asta o vezi cel mai repede cu Task Manager.