| justinbizzle a întrebat:

Un program de marire a viteze va rog

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La internet nu ai cum mari viteza deoarece atat iti da cei de unde ai facut contractul.Am observat ca in ultimull timp nici eu nu am viteza buna, mereu imi cade netul desi sunt cu plata la zi.Ramane sa sunam la ei si sa facem o observatie. Deci viteza de internet nu avem cum s-o marim ci doar viteza de reactie al calculatorului.Adica sa...se deschida mai repede calculatorul sau iconitele, browserul si asa mai departe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tin sa mentionez ca daca ai ales optiunea mai ieftina la internet, ai viteza mai mica.Si daca viteza e mai mica si au si ei probleme sau sunt hoti, asta e.

| justinbizzle explică (pentru anonim_4396):

La Vodafone

| anonim_4396 a răspuns (pentru justinbizzle):

La Vodafone am si eu modem.Cel de 8 euro lunar si tot asa nu am viteza si imi cade des internetul.ce pot sa spun ca sunt cu latala zi si chiar de la inceputul lunii am doar doua linii semnal si cenexiune proasta, viteza mica. Sunt hoti, aia e.Mai ales ca am iesit din termenul contractual, cel de doi ani. Cred ca trebuie sa sunam la ei si sa ne rugam de ei sa ne dea semanl si viteza care e scrisa in contract.program de marire al vitezei nu este,noi primim doar ce en da ei nu putem mari ceea cat ne da ei. Deci,un telefon la ei sau daca esti in oras,mergi la sediull lor, dar nu cred ca asta e problema in orase, ci numai la tara unde nu poti face nimic decat sa suni la ei si sa te certi. De fapt sunt hotarat sa renunt la Vodafone, e prea e tot bataia de joc. Si limita de conexiune, de download e mica.Au trecut deja 9 zile de la inceputul lunii si aproape ca am atins acei 500 mb limita, asta fara sa descarc nimic. Chiar daca o sa dau ceva in plus la romtelecom, cred ca o sa trec laei cu tel fix, televiziune si internet.Macar aia au viteza mai buna.Nu stiu cat de hoti pot fi dar incerc.O zi buna.

| secretlove2014 a răspuns:

La ce la internet? suna la romtelecom sau unde ti ai facut abonamentul si ti maresc ei viteza pentru 10 lei (viteza maxima)ca daca ar exista programe de marit viteaza toti ar avea aceeasi viteaza, asa ca,,,,,, plateste