| speşăl a întrebat:

Un telefon cu slot carduri micro SD citeste si carduri micro SDHC/SDXC?

Răspuns Câştigător
| ngen a răspuns:

Da, merge! Am un Samsung galaxy mini si am SDHC de 8GB si merge. Aceeasi intrebare am avut-o si eu cand l-am cumparat dar HC-ul vine de la high capacity, nici o alta diferenta intre un micro SD si unul SDHC happy

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

SDHC = carduri SD de la 4GB pana la 32GB
SDXC = carduri pana acum maxim 64GB
nu conteaza ca sunt microSD sau SD-uri normale, diferenta este marimea.
depinde cat suporta telefonul, s-ar putea ca sa suporte maxim 32 GB

| Alcs_Alex_1991 a răspuns:

Da