| Necunoscutu92 a întrebat:

Un xps1730 poate sa duca jocuri 2011 2012 2013 2014 cu placa asta video
Nvidia geoforce 8800 gtx 1 GB

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Da, atât timp cât jocurile nu necesită un API ce nu este suportat de placa video. 8800 GTX știe maxim DirectX 10 și OpenGL 3.3

Ex: GTA V va rula pe această placă video dar doar pe DirectX 10 pe când Resident Evil 7: Biohazard nu va rula deoarece este compatibil doar cu plăcile video ce au suport pentru DirectX 11.

| Necunoscutu92 explică (pentru SilviaDulcik):

Mersi boos atâta timp cât poate duce GTA 5 in minim 30fps e un PC performant pentru mine și nu vreau jocuri 2016 2017 2015

2 răspunsuri:
| TheAndi22 a răspuns:

Poti rula niste jocuri, dar nu te astepta la setari ridicate, maxim medium la jocurile ceva mai noi.
Jocurile 2011-2012 ar merge destul de ok sa zicem, dar probabil ca vei avea niste batai de cap cu cele mai noi.
Bafta happy