| SingleForOne a întrebat:

Unde aş putea da un calculator vechi în schimbul unor bani? In afară de fier vechi.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Calculatoarele vechi (folosite, dar functionale) le poti expune spre vanzare pe diferite site-uri de publicitate, cum este si olx.ro dar sunt putine sanse de a-l vinde.
Eu am donat mai multe calculatoare vechi prin site-ul lucrurigratis.ro

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cit de vechi? Cit vrei pe el? Si eu am vreo 3-4 PC-uri vechi zacind pe aici si mai degraba ar trebui sa platesc eu ca sa ma scape cineva de ele... P.S. Daca e cu adevarat vechi si eventual are vreo componenta de colectie (placa video 3dfX, de exemplu), ai putea lua o suma frumusica.

| Iote a răspuns:

Unele serviceuri le iau pentru piese. Dar foarte putine. Insa pe OLX vei gasi (sau te vor gasi) persoane/serviceuri din tara care le vor pentru piese. Eu asa am da unul.

| dinaprilie a răspuns:

Olx?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a vreun pentium 4 atunci lasa-te. Exista firme care vin sa le ia pe gratis in rest nimic. Eu fac colectie de procesoare vechi si restul le dau la reciclare

| Mihail2020 a răspuns:

Https://m.facebook.com/....../story.php

Sau magazine vechi care vor aceste vechituri, ori la cei care fac colectii.
Uni cumpara aceste produse pentru a scoate anumite metale din ele (Pini Procesor sunt facuti din aur ("aur peste") sau la memoria ram pini)...

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! happy Pe platforme precum OLX. Ro și Lajumate și Publi24 big grin Nu știi niciodată cine are nevoie.winking Dacă e funcțional câștigi mai mult, dacă nu pentru piese. Funda? big grin