| raduqu a întrebat:

Unde dau sa aflu de cat este placa video la un calculator cu windows xp?

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Dai pe "START" apoi "Run" si tastezi "dxdiag" dupa care apesi enter si iti va aparea o fereasta in care ai tot despre pc-ul tau (ram, procesor, sistem de operare) iar in aceasta fereasta ai undeva sus "Display" acolo afli de cat e placa video.

Baftawinking

| raduqu explică (pentru Magnifico):

Nu prea ma pricep acolo scrie total memory: 128.0 mb asta este? si daca este, e putin sau mult?

| Magnifico a răspuns (pentru raduqu):

Da aia este.

Nu e chiar rau dar e putin slabuta.
Eu spre exemplu o am de 1 gb iar o placa video buna in medie e de 512.

| raduqu explică (pentru Magnifico):

Aham mersi