| MirunaMuffin a întrebat:

Unde trebuie sa umblu ca laptopul meu sa nu se mai stinga asa de repede. Adica daca il las si nu ii fac nimic, nu ating nimic, se "inchide" dupa 10 min. iar cand apas pe ceva, imi apare o iconita sa revin. Acum urmeaza si problema mea. cum pot face sa nu se mai "inchida"asa repede laptopul? sa ramana deschis mai mult timp. FUNDA

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Offtopic: Daca nu intelegeti intrebarea, mai bine nu raspundeti. Nu faceti decat sa mariti confuzia pe care o are MirunaMuffin.

OnTopic:
Problema ta este laptop-ul este in powersaving mode si are cel mai probabil setat in timp dupa care daca nu este atins, sa intre in "sleepmode".

Setarea pe care o cauti ar trebui sa fie Control Panel, la Power Options.

(Ex: Control Panel\All Control Panel Items\Power Options\Edit Plan Settings) De acolo poti sa-ti modifici dupa cat timp sa-ti intre pc-ul in sleepmode.

Daca intri si la "Change advanced power settings" la optiunea "Require a password on wakeup" si selectezi "NO", nu o sa-ti mai ceara parola dupa ce se "trezeste".

Sa-mi spui daca nu te descurci, te voi ajuta.

Numai bina,
Shinwinking

8 răspunsuri:
| MariusBoy2013 a răspuns:

Daca il ai de mult e posibil sa aiba praf in el si din cauza prafului nu poate sa respire si se opreste.
Sau e virusat.

| Lexi888 a răspuns:

Ori ai un virus puternic, foarte puternic ori e vreun hacker in laptop, ori e defect, dul la reparat.Sa îl verifice.Vezi sa nu îl ți pe moale ca se încinge si se arde.bafta si mult succes. Funda?

| Enake a răspuns:

Si eu am avut problema asta! Trebuie sa faci asa:Intra in Control Panel,si undeva ar trebui sa gasesti Power Options,dupa ce intri in Power Options trebuie sa fie optiunea "Change what the power buttons do". Cand intri acolo, o sa iti apara "When i press the power button";"When i press the sleep button" si " When I close the lid".La primele doua lasi peste tot sleep, iar la ultima, adica "When i close the lid" apesi pe optiunea Do Nothing, si in stanga si in dreapta. Sper ca ai inteles!

| IncorrectUsername a răspuns:

Hmm...
1.Ai un virus
2.E plin de praf
3.S-ar putea sa fie de la drivere...intra in safe mode si vezi ce driver lipseste...

| Rusu_Adina_1986 a răspuns:

.S-ar putea sa fie de la drivere...intra in safe mode si vezi ce driver lipseste...

| Lexi888 a răspuns:

E foarte bun

| Lexi888 a răspuns:

A scuze am gres intrbarea

| Florin_Luprau_1978 a răspuns (pentru Shin):

Wow,te pricepi, m-ai ajutat, bravo! big like