| Lindoro a întrebat:

Unele programe de recuperare a datelor au opțiunea de a face o imagine a partiției șterse. Ce înseamnă? Ca face un backup la ce se afla acum în partiție sau la ce a fost dinainte de formatare?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Am probat Ontrack: creaza imaginea partitiei asa cum e dupa formatare, cu tot cu fisierele care nu se mai vad si pot fi recuperate aceste fisiere din imagine, la fel ca si de pe partitia reala, insa structura directoarelor poate sa se piarda la fel ca si de pe partitia reala.