| curioasa210 a întrebat:

URGENT! Am un laptop Acer Aspire E15 si un telefon Samsung Galaxy A5 2015. Vreau sa transfer cateva poze de pe telefon pe laptop prin bluetooth. Le conectez functia, incerc sa transfer ceva si nu merge. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Greu de spus. Din moment ce nu merge trebuie sa dea un mesaj. Citeste cu atentie mesajul si vezi ce spune.
Incearca sa dai un restart si la laptop si la telefon apoi deschizi iar bluetooth-ul la amandoua.
Pe laptop este instalat bluetooth-ul?
Sau poti incerca cu cablul de date, merge mult mai bine.

| curioasa210 explică (pentru nashu40):

Multumesc! Am incercat de multe ori cu cablul de date, nu merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bluetooth este o tehnologie foarte veche, lenta si instabila.
Eu in locul tau as folosi: cablu usb sau transfer prin Google Drive, Dropbox etc.

| Rd79 a răspuns:

De ce e asa urgent?
Si de ce nu merge cu cablul USB (cablu USB de date, nu de incarcare)?

| curioasa210 explică (pentru Rd79):

Urgent pentru ca aveam memoria plina, si nu, nu merge cu cablu, nu stiu de ce, asa este de cand l-m cumparat

| Rd79 a răspuns (pentru curioasa210):

Esti sigura ca ai cablu de date?

Poti sa incerci cu AirDroid.

| curioasa210 explică (pentru Rd79):

Am sa incerc