| Alyn1998 a întrebat:

URGENT! Cei care stiu in domeniul audio. Vreau sa pun un lavalier(microfon) la telefon si nu reusesc. Am luat un splitter care imi imparte castile de microfon si are mufa de 4 pini. Sunt constient ca smartphone-urile au configuratii diferite ale jack-urilor asa ca l-am incercat la Samsung, Nokia, iPhone, HTC, Huawei. Nu merge orice as face. Dau 1000 de funde si respect si ce vreti voi laughing Sunt disperat. Daca mai aveti nelamuriri lasati-mi in raspunsuri si va mai dau detalii.

1 răspuns:
| osaandy a răspuns:

Salut.In primul rand te rog sa ma lamuresti daca este microfon sau lavaliera ca nu este totuna, dupa aceea ce microfon este cu sau fara amplificare si ce intelegi prin splitter? Distribuitor de jack? Adica o intrare si doua iesiri? Este cu trei sau cu patru conectori pe jack? Daca chiar doresti informatii cu conectarea unui microfon la telefon aici gasesti.
http://www.howtogeek.com/......udio-jack/
Iti cumperi un jack cu 4 conectiuni pe jack si legi firele(asta daca te pricepi, daca nu cauta un electronist sa-ti faca conectiunea firelor ca risti sa distrugi telefonul).
Sper ca ti-am fost de ajutor.O zi buna