| YumiSukinanda a întrebat:

Urgent! cum sterg un videoclip facut de mine pe youtube?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Uite, nu te supara ca o spun dar se poate sterge inteligentule. Te documentezi prima data si dup-aia raspunzi.

Puteţi elimina numai videoclipurile pe care le-aţi încărcat chiar dvs. Pentru a raporta un abuz, o hărţuire, un conţinut necorespunzător sau o încălcare a confidenţialităţii, accesaţi Centrul pentru siguranţă. Pentru probleme legate de drepturile de autor, accesaţi Centrul pentru drepturi de autor.

Pentru a elimina unul dintre videoclipuri, urmaţi paşii de mai jos. Reţineţi, ştergerea videoclipurilor este definitivă!

Conectaţi-vă şi faceţi clic pe propriul nume de utilizator din colţul din dreapta sus al oricărei pagini YouTube.
În acest meniu derulant, faceţi clic pe Manager video.
Bifaţi caseta de lângă videoclipurile pe care doriţi să le eliminaţi.
Apoi, faceţi clic pe butonul Acţiuni din partea de sus a paginii. Din meniul derulant, selectaţi Ştergeţi.

Imediat ce aţi şters un videoclip, acesta devine indisponibil pentru vizionare. Cu toate acestea, poate fi necesar să treacă un anumit timp înainte ca rezultatele căutării video şi imaginile miniatură să dispară de pe site.

Sursa: http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?hl=ro&answer=55770

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat