| SoXiL a întrebat:

URGENT!]]Salut,TPU,am o problema urgenta cu google chrome (si cu mozila dar ala nu il folosesc aproape deloc deci nu imi pasa), nu mai tin minte ce am descarcat si s-a descarcat si "awesomehp", acum cand intru in google chrome intra direct in pagina awesomehp si am incercat de toate formele sa-l dezinstalez si nu reusesc...Help! sad

P.Sbig grinaca stiti la mozila incerc sa folosesc doar ala.La mozila am in loc de awesome HP BING,si am incercat sa-l scot din about:config, dar nu gasesc chestia aia cu keyword:url, gasesc doar keyword. enabled.Pun intrebarea in aceasta categorie pentru ca nu stiu unde merge de fapt -.-"[[Funda

Răspuns Câştigător
| AvM94 a răspuns:

Ai incercat sa-l elimini de la extensii. Daca da, incearca asa : dai click dreapta pe google chrome, dai la proprietati cauta unde scrie target, tinta cum ai tu limba. si stergi tot ce scrie acolo din casuta target si pui asta : "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

| SoXiL explică (pentru AvM94):

Tot nu merge sad

| AvM94 a răspuns (pentru SoXiL):

Intra in control panel la programe si vezi poate este instalat sau ai facut deja asta?

| SoXiL explică (pentru AvM94):

Am facut, app daca ajuta am windows 8, am incercat sa dezinstalez tot chrome-ul,de la extensii, cum ai zis tu, de la control panel, de toate, si nu merge...Am citit undeva ca e virus dar antivirusul meu nu gaseste nimic, La mozila nu stii?

| AvM94 a răspuns (pentru SoXiL):

Uita-te la mozila la extensii. dai pe firefox pe urma la componente este asezat dupa download( eu am in italiana PC si nu stiu cum se numesc alea in engleza) si vezi poate este acolo. Dar poti sa-mi dai niste imagini? la google si firefox. dar daca acum este alea ca pagina predefinita, nu-ti arata pe jos pe acolo uninstall ceva, ca si eu am patit acum cateva zile cu un browser delta-home si avea pe jos uninstall si am dat acolo si am urmat pasii.

| SoXiL explică (pentru AvM94):

Poti zice in italiana, ca eu il am in spaniola, e tot pe acolo laughing

| AvM94 a răspuns (pentru SoXiL):

Dai la componenti aggiuntivi -> extensioni. vezi daca este bagat acolo.

| SoXiL explică (pentru AvM94):

Nu gasesc unde zici "langa download"...nu gasesc nimic niic unde de componentes (asa ii zice in spaniola la componenti)...

| AvM94 a răspuns (pentru SoXiL):

Vezi ca sus in stanga este firefox dai pe el si vezi acolo.

| SoXiL explică (pentru AvM94):

Am gasit locul, dar nu este nimic de bing

| AvM94 a răspuns (pentru SoXiL):

Numai stiu, daca ai team viwer id meu este silviu_torres55 daca vrei sa ma uit.

| SoXiL explică (pentru AvM94):

Acum te bag la yahoo
si ma ajuti daca poti happy