| Daniel9909 a întrebat:

(urgent va rog)Buna TPU, vreau sa reinstalez windows-ul (xp sp3) si nu stiu daca driverele astea

http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.asp x?id=24 is bune.
Daca stiti voi un site cu driverele:audio, video si sau internet va rog sa lasati link-urile in raspunsuri. Dar va rog sa fie bune.

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alea nu-s drivere ci Service Pack de la Windows. E cu totul altceva.
Daca ai driverul pentru placa de retea pentru celelalte nu trebuie sa-ti faci probleme.
Intra pe My config http://www.ma-config.com/en
Apasa Start the detection. O sa-ti apara mai jos Agent installation. Apesi pe el si iti apare Automatic Installation.
Apesi pe el si se va instala un programel. Dupa trebuie sa apesi iarasi Start the detection. In My Drivers vei gasi toate driverele tale. Cele cu galben trebuie instalate obligatoriu, cele cu verde sunt update-uri si nu este obligatoriu sa le instalezi. Doar daca vrei. Apropo! Sa ai instalat in prealabil Adobe Flash Player. Succes!

| Daniel9909 explică (pentru Salontanul):

Nu am driverul de la placa de retea l-am pierdut

| Salontanul a răspuns (pentru Daniel9909):

Ba da dar poate sa nu fie pentru tine.
Intra pe net si ia programelul CPU-Z: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Acolo in dreapta unde scrie: 1.70 setup, english, instaleaza-l si spune-mi ce scrie la mainboard si model.
Asa voi afla ce placa de retea ai si sa-ti dau driverul ei. Ulterior poti face ce ti-am zis mai sus.

| Daniel9909 explică (pentru Salontanul):

Model D945GCLF

| Daniel9909 explică (pentru Salontanul):

Modelul e D945GCLF

| Salontanul a răspuns (pentru Daniel9909):

Uite aici: https://downloadcenter.intel.com/......esult.aspx
Nu mai sa selectezi ce Windows ai si cauti unde scrie LAN. Ulterior poti sa faci update cu Ma Config.

| Daniel9909 explică (pentru Salontanul):

Deci doar instalez driverul dupa ce reinstalez windows-ul si imi merge internetul, nu mai trebuie sa fac nimic?

| Salontanul a răspuns (pentru Daniel9909):

Trebuie sa faci legatura la internet depinzand de ce internet ai: cablu, modem sau stick.

| Daniel9909 explică (pentru Salontanul):

Cum?

| Daniel9909 explică (pentru Daniel9909):

Am internet prin calbu de la upc

| Salontanul a răspuns (pentru Daniel9909):

Nu stiu cum este la UPC dar poti incerca asta: https://www.youtube.com/watch?v=i00H_izkPHY
In loc de RDS pui UPC. Daca nu merge mai spune-mi.

| Costel_Dima_1971 a răspuns:

Nu ai nevoie de drivere se updateaza singur iti trebuie doar o conexiune la net prin fir dintr-un rutar, si dai updatare din control panel. Divaice manager la tot ce nu iti merge