| SCOOBftw a întrebat:

Urmatoarea configuratie ar duce ultima generatie de jocuri?

4GB DDR3
AMD Radeon R7750 1GB
AMD ® Athlon II X4 750K 3. 4GHz

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bine ce ai la capacitati dar jocurile vor evolua in fiecare an si piesele se vor schimba constant, altfel nu au de unde sa castige bani fabricantii si ar muri de foame. Consolele de ultima generatie sant o forma mai usoara de a juca fara schimb de componente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La medium details da, dar nu pentru toate ce urmeaza.

| hp8510p a răspuns:

Nu.Chiar daca procesorul este de 3, 4 quad core este de generatie veche si in jocuri ai foarte multa nevoie si de procesor.Placa video este slabuta si ramul este insuficent, ar trebui 8gb

| Rockat a răspuns:

Procesorul e cam slab, dar la gameing conteaza mai mult placa video, ai putea avea o si o placa video ceva mai buna.

| SCOOBftw explică (pentru Rockat):

Procesorul e 3.4 quad core, de ce spui ca e slab?

| sltlp a răspuns (pentru SCOOBftw):

Pentru ca :
-o placa video nu se alege dupa numarul de gb
- un procesor nu se alege dupa numarul de ghz/nuclee
- o sursa nu se alege dupa nr. de W de pe eticheta
- o placa de baza nu se alege dupa pret
si tot asa.
E un cpu apu, e slab, asta e. Performantele de la acel quad-core sunt comparabile cu ale unui dual-core de 2. x ghz dar mai eficient. Frumos, nu?

| Rockat a răspuns (pentru SCOOBftw):

AMD Athlon e trecut, nu conteaza doat frecventa mai este si arhitectura.