| daniel18 a întrebat:

Va rog ajutati-ma!
Cred caci cand am descarcat un Joc mi-a aparut in bara de jos ( taskbar), un program sau mai dregraba o reclama, am incercat sa-l caut ca sa il sterg, dar nu l-am gasit numai decat in : "Task Manager".
Cum sa-l caut si sa sterg acel program? numit : "learn more"

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP. Spune-mi ce programe ai bifate aici.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Learn more inseamna afla mai multe sau citeste mai multe, deci nu este un program. Nu ai ce sa stergi. Despre ce joc e vorba?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| daniel18 explică (pentru neluL):

Nu e vorba de un "joc", este vorba de un program care imi apare in bare de jos a calculatorului la care cand dau pe el imi apare cateva adrese, e un program care face reclama la niste "adrese", si nu-l gasesc nicaria ca sa-l pot sterge sa nu-mi mai apara in bara de jos (Taskbar), cand aprind calculatorul.
Exemplu: (arata in forma unui corb, si e in bara acolo unde gasesti sa dai volumul mai incet sau tare)
Daca ai inteles spune-mi te rog cum sa fac sa--l sterg?

| daniel18 explică (pentru neluL):

Mersi mult.

| neluL a răspuns (pentru daniel18):

Cu placere! bye, bye wave

| neluL a răspuns (pentru daniel18):

Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP. Spune-mi ce programe ai bifate aici.