| Tomy_Barra_1996 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu ceva... am o mare problema. am un televizor Samsung cumparat de vreo 4 ani. digonala 87cm, azi cand l-am pornit merge doar sunetul dar fara imagine...ce pot sa fac? se poate repara? multumesc dau funda!

Răspuns Câştigător
| beniamin1994 a răspuns:

Asta nu mai stiu! stiu doar ca un unchi de-al meu l-a trimis la Bucuresti prin garantie deoarece nu se terminase garantia de 1 an jumate si i-a dat altul nou! au zis ca le este mai usor sa dea unul nou decat sa il repare! totusi incearca! sper sa dai funda!

15 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Incearca sa-l bagi in meniul de service.
Cu televizorul inchis(stand-by) apasati de pe telecomanda pe rand pe urmatoarele butoane:
Info - Menu - Mute ---> Power ON (butonul de power tinel apasat vreo 4-5 sec) vezi daca iti da imagine.

| Gas a răspuns (pentru Gas):

Odata intrat in meniul de servicei incearca sa-i dai un reset.

| Gas a răspuns (pentru Gas):

De asemenea incearca sa scoti toate cablurile de sunt legate la tv din el si sa ii dai sa schimbe sursa de afisare (chiar daca nu afiseaza nimic), dupa care stinge-l si ataseaza la loc cablurile si incearca sa-l repornesti normal.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar ce are m ai exact, face dungă?

| Tomy_Barra_1996 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nunu, ecran negru absolut nimic doar sunet

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In cazul ăsta trebuie schimbat panelul, (ecranul displayul)

| beniamin1994 a răspuns:

Orice se poate repara! depinde nu ai precizat multe. Daca e Plasma trebuie sa bagi gaze, ceea ce e foarte greu, daca e LCD se poate repara cu un pret pana in 100 lei, iar daca e LED se poate dar un pret mai ridicat (nu stiu sa zici sume) deoarece LED-ul consuma mai putin ca LCD-ul

| Tomy_Barra_1996 explică (pentru beniamin1994):

Daca e plasma sa inteleg ca e compromisa treaba? mai po sa sper la ceva?

| beniamin1994 a răspuns (pentru Tomy_Barra_1996):

Daca e plasma arunc-o si cumparati un led, daca e plasma s-a dus gazul acela dupa cum stii se tot vorbeste despre el ca in timp se duce la unii sau dus in 2 ani, iar la unii inca nu s-a dus nici dupa 9 ani! tu ai avut noroc sa se duca dupa 4 ani si da e compromisa treaba daca e plasma! fi foarte atent mai bine dai 20 milioane pe un led decat sa dai 14 milioane pe o plasma sau 16-18 milioane pe un lcs

| Tomy_Barra_1996 explică (pentru beniamin1994):

Mai sus ai spus ca poti sa bage gaze, acum spui ca e gata? care e pana la urma? mersi

| beniamin1994 a răspuns (pentru Tomy_Barra_1996):

Poti sa bagi gaze! si o repet dar e greu! si o sa te coste mult, pe langa faptul ca te costa mult, nici nu se vede bine ca la inceput(acum nu te gandii la cine stie ce nu iti mai suporta el Full HD), si nici nu o sa iti reziste mult gazele bagate in service! eu iti recomand sa cumperi altul dar daca tu vrei sa il repari!

| Tomy_Barra_1996 explică (pentru beniamin1994):

Nu stii cumva cat ar costa si la ce service ar trebui sa apelez?

| Tomy_Barra_1996 explică (pentru beniamin1994):

Cu siguranta! sincer sa fiu mai demoralizat!

| beniamin1994 a răspuns (pentru Tomy_Barra_1996):

Vezi ce rezolvi! eu ti-am zis ce a patit o ruda de-a mea! si ce stiam si eu!

| Tomy_Barra_1996 explică (pentru beniamin1994):

Crezi ca poate sa fie vorba de vreo alta defectiune stiu eu cv ars sau un fir defect?

| beniamin1994 a răspuns (pentru Tomy_Barra_1996):

Asta nu mai stiu! stiu doar ca un unchi de-al meu l-a trimis la Bucuresti prin garantie deoarece nu se terminase garantia de 1 an jumate si i-a dat altul nou! au zis ca le este mai usor sa dea unul nou decat sa il repare! totusi incearca! sper sa dai funda!