| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutați mă. Recent am vrut să îmi actualizez fotografia de profil de pe Facebook dar nu s-a schimbat fotografia de profil si a apărut ca o poza normala la noutăți.Eu am urmat pașii ăștia: selectează o fotografie de profil, apoi am apăsat pe folosește dar nu a funcționat.Cum sa fac sa schimb poza de profil?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a adăuga sau a schimba fotografia de profil:

Mergi la profil și atinge fotografia de profil.
Atinge Încarcă o fotografie de profil pentru a alege o fotografie din secțiunea „Rolă film" a telefonului sau atinge Selectează o fotografie pe Facebook pentru a selecta o fotografie pe care ai încărcat-o deja sau în care te-a etichetat cineva.
Decupează și poziționează fotografia, apoi atinge Folosește pentru a o transforma în fotografie de profil.
fotografia ta actuală de profil este întotdeauna publică.

Notă: Fotografia de profil trebuie să aibă cel puțin 180 de pixeli lățime.

| Emokid9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi mult dar asta nu înțeleg acolo unde e rola film apare ca un selfie fata mea și în dreapta și în partea de jos apar câteva poze cu mine din galerie iar daca selectez una apare în dreapta folosește și data trecuta am făcut acești pași dar poza de profil nu s-a schimbat acum o sa incerc din nou sper să meargă din nou. Apropo mersi de răspuns

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

- Deschizi profilul tău
- Miști cursorul pe poza de profil, până vezi scris "Schimbă fotografia de profil"
- Încarci o fotografie din laptop/ galerie photo (de altfel, poți alege din imaginile tale, cât și din pozele pe care le-ai mai avut la profil, fiindcă like-urile & comentariile se păstrează.
- Salvează

Tutoriale:
PC/laptop: https://www.youtube.com/watch?v=LNdaVxu1-tw
Android: https://www.youtube.com/watch?v=mQ_iYp271NQ

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa te uiti la chestia cu centrul de ajutor Facebook

| MrJuv3 a răspuns:

Poza de profil mai nou trebuie sa fie 180 px pe 180 daca nu e nu apare