| FeetchD a întrebat:

Va rog, am urmatoarea problema : Am cumparat un laptop si vin cu el acasa sa ma conectez la internet prin wireless(router). Se conecteaza la router dar mai departe la internet nu se conecteaza, imi spune The DNS server is not responding. Mentionez ca mai am un laptop cu care merge sa ma conectez la internet prin wireless doar ca la asta bag username-ul si parola de la RDS.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu ai ce user si parola sa bagi atat timp cat esti pe router. Aceste setari se fac in router nu in laptop.

| FeetchD explică (pentru K0sti):

Daca aceste setari se fac in router, unde sa intru?

| FeetchD explică (pentru K0sti):

Daca aceste setari se fac in router, unde trebuie sa intru?

| K0sti a răspuns (pentru FeetchD):

Te uiti frumusel in cartea de la router ca iti explica acolo cum intri pe interfata lui, cum faci setarile, cu poze, cu tot ce trebuie.

| FeetchD explică:

Daca aceste setari se fac in router, unde trebuie sa intru?