| Omulambitious a întrebat:

Va rog cititi ca nu e mult de citit si scuze de categorie deci:Am un telefon Samsung galaxy i5500 si am internet pe el. Mi-am bagat messu pe el si nu stiu ce am facut la taste ca acum cand trebuie sa scriu la mess trebuie sa desenez dar nu stiu ce am facut ca acum trebuie sa desenezcrying(((( de exemplu litera s trebuie sa desenez si inainte aveam cum e atunci cand dai mesaj de exemplu la cifra 1 e :abc va rog raspundeti Funda + VOT

1 răspuns:
| znstr a răspuns:

Buna. Nu stiu cum e meniu si setarea la galaxy i5500, eu am Samsung galaxy Ace. Si eu am facut asta, se numeste tastatura Swype.
So, in speranta ca ai meniul ca al meu, intra in el, dai la Setari, apoi la Setari regionale&Text, unde o sa-ti apara 4 chestii: Selectare limba, Selectare metoda de introducere, Swype, Tastatura Samsung. Tu dai la Selectare metoda introducere (al 2-lea in meniu), si din cele doua puncte, bifeaza-l pe al 2lea, cel de jos (tastatura Samsung), si tastatura o sa fie cea normala. Sper sa mearga, bafta!