| deleroK a întrebat:

Va rog doar pentru cine le are cu pc-urile etc!
Am un pc :
Procesor: i5 - 2500
Placa video: Placa video MSI GeForce® GT 710, 2GB DDR3, 64-bit
Ram: 4gb
Sursa: ATX 450W
Exista posibilitatea sa se provoace bottleneck si cam in cate fps-uri duce acum pc meu? Va rog ajutor, dau funda!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Procesorul se mai misca el cit de cit. Sursa cred ca ai o mizerie de-aia chinezeasca no-name, si apropos de bottlenecks... placa aia video. Arunc-o. Sau inrameaz-o si pune-o pe perete. Cu vreo 200 RON gasesti placi care chiar te-ar putea ajuta sa te joci cum se cade... sh, desigur. De exemplu un GTX 750 Ti, chiar un GTX 960 daca ai mare noroc (in mod normal se vind cu vreo 300-350 RON 960-urile in momentul asta).

| JicaContra a răspuns:

Lal, dude, IN PRIMUL RAND postezi placa de baza, apoi placa video, abia apoi restul

| nicu991 a răspuns:

In cate fps-uri să ducă ce anume?

| Andresso a răspuns:

Iti duce PUBG in 2 fps-uri