| zuzumic a întrebat:

Va rog frumos sa imi spuneti si mie la ce numar trebuie sa sun sau sa trimit sms in reteaua... ca sa primesc mesaj cu "ati avut un apel" daca am telefonul inkis va rog frumos sa ma ajutati e importat si urgent dar nu vreau sa fie casuta vocala... denaia care ia bani big grin stiti voi

Răspuns Câştigător
| Vir2k a răspuns:

Citeste chiar aici ce si cum se face;)
ai aici toate detaliile pentru. NOTIFICARE PREZENTA printre care si ceea ce vrei tu

http://www.cosmote.ro/ro/serviceInstructions.aspx?cid=18081&ns=-10000

suna la 1234 si cere activarea optiunii "Notificare Apeluri Pierdute"

enjoy

LE: doar cosmote, in alte retele, din cate stiu eu nu exista optiunea asta;)

7 răspunsuri:
| girlxx21 a răspuns:

Daca esti in reteaua VODAFONE suna la *266

| Vir2k a răspuns:

@marya : nu are nicio legatura mesageria vocala cu ceea ce vrea zuzumic. chiar a specificat treaba asta happy

| yuli10 a răspuns:

@vir2k in alte retele trebuie sa activezi casuta vocala pentru a fi notificat. dar astfel tu afli cine te-a sunat iar el te injura ca a pierdut bani pentru asta happy

| marry a răspuns:

Pai daca nu vrei sa fie casuta ...nu cred ca merge...sau doar la cosmote... dar nu stiu la ce numar sa suni big grin

| zuzumic explică:

Vir2k multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tasteaza asta: **62*178# si apoi reporneste telefonul. Done! (Cosmote - In touch with life) ^^

| marya_1942 a răspuns:

Poi *100#... apoi 4(servici)... apoi tot 4(mesagerie vocala)si apoi 1 activare.si iti setezi si timpul.winking