| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog frumos să mă ajutați să intru pe site-ul acesta https://www.jobescu.ro/
Îmi dă acestă eroare:"
This site can’t provide a secure connectionwww.jobescu.ro uses an unsupported protocol.
ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH
Unsupported protocol
The client and server don't support a common SSL protocol version or cipher suite."

15 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Site-ul nu e safe.

| RxTx a răspuns (pentru aditimus):

Trebuie să șterg urgent cv-ul meu de acolo sunt dispus să dau laptop-ul la gunoi după ce sterg cv-ul de acolo, este mai important să sterg cv-ul de cât un laptop

| Violleta2022 a răspuns (pentru RxTx):

Stai ma linistit, ca CV-ul tau nu are date vitale si atat de imporatnte.
Un nume, date despre scoala si calificarile tale si atat.

| RxTx a răspuns (pentru Violleta2022):

Datele mele cu caracter personal adresa... si alte lucuri că mă caută unii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru RxTx):

Mai baiete, adresa de aacsa nu este data imporatnta ca nu ti-o poate folosii nimeni, nefiind imporatnta pentru nimeni.
Oricum ai pus-o pe un forum care este spam si nu mai functioenaza deloc, fiind inchis.

Daca aveai datele de pe buletin, cu CNP-ul si contul bancar, as fi inteles, dar pentru adrsea de acasa, chiar nu trebuie sa-ti faci probleme.

| RxTx a răspuns (pentru Violleta2022):

Ma cauta niste camatari

| Violleta2022 a răspuns (pentru RxTx):

Stai linistit, dupa cum ti-am spus. Linkul pe care ti-ai pus adresa nu mai este bun, deci, nu au cum sa caute taman acolo, unde oricum nu pot intra ca nu mai este siet-ul ala valabil.

Cat despre camatari, te vor urmari pe strada, ca astia au metodele lor sa afle unde stai.
Mai bine faci rost de bani sa le dai banii, ca risti sa-ti rupa mainile sau picioarele si asta fara gluma.

| SharpEagle a răspuns (pentru RxTx):

La fel cum tu nu poti vedea pe site-uri datele personale ale altora, la fel si camatarii astia nu au cum sa aiba acces la bazele de date, decat daca se cunosc bine cu administratorii.
Intrebarea care se pune este: ce stiu ei despre tine, care sunt datele pe care le au? Numar de telefon, nume complet?

| RxTx a răspuns (pentru Violleta2022):

Numele meu apare direct pe google NU PE SITE-UL RESPECTIV ci google la gasit in interirorul site-ului respectiv iar acum direct GOOGLE prezita pe prima pagina numele meu cand cauta cineva, si spune ca a gasit in site-ul respectiv

| SharpEagle a răspuns:

Ce browser ai si ce versiune este?

| RxTx a răspuns (pentru SharpEagle):

Am încarcat si cu opera am incercat si cu google chrome am incercat si cu mozilla

| SharpEagle a răspuns:

Scrie in Chrome: chrome://flags/
Apoi cauta TLS in search box.
Dupa aia selecteaza Disabled la optiunea "Show security warnings for sites using legacy TLS versions"
Vezi daca merge.

| SharpEagle a răspuns:

Atunci, daca ai Win10, cauta cu search icon de langa start "Internet Options", mergi la tabul Content si acolo ai Clear SSL Cache.
Dupa aia restartezi Chrome (inchizi si deschizi).

| RxTx a răspuns (pentru SharpEagle):

Ha ha ha ha ha in anul 1997 nu aveam windows 10, am multe site-uri de pe care vreau sa imi sterg cv-ul si pe unele au fost adaugat chiar inca prin 1999, 2012