| Rose_7509 a întrebat:

Va rog frumos! Ziceti-mi si mie ceva despre `lumea in timpul comunismului in Romania`. Eu nu am gasit pe net.si ma gandeam daca ma puteti ajuta, nu este pentru mine.ci pentru varul meu de-a 10.Multumesc celor ce m-au ajutat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, nu conteaza pentru cine e aceasta TEMA. In al 2-lea rand, pune intrebarea la categoria corespunzatoare! Si, in cele in urma, Google si Wikipedia stiu cel mai bine! Bafta! Eu nu cred ca n-ai gasit nimic, ci doar ti-e lene sa cauti.

| Daniela_3224 a răspuns:

Cred ca cel mai simplu e sa-ti intrebi parintii/bunicii/unchi, matusi, cei care au trait perioada aia pentru ca ei stiu cel mai bine.