| Fonk a întrebat:

Va rog mult ajutațima daca stiti. Am accesat siteul ala cu portocaliu si negru si tot apar reclame cu personaje in tot felul de poziții. Ideea e ca nu numai mie imi apare ci si mamei mele. Deja devin nebun la ce reclame apar. Aveți un sfat?
Reclamele apar de genu cu videochat si animeuri in toat pozițiile. Sunt disperat, nu stiu ce sa ma fac. Oare daca-i cumpar mamei telefon cu cartela noua o sa-i mai apara?
Acestea sunt doua capturi de pe telefonul ei, idea e ca reclamele sunt de la google.

https://drive.google.com/......F7WK2/view

https://drive.google.com/......CEWOm/view

Sunt disperat, va rog ajutați-ma imi vine sa plang la nebunie, tot aceleasi tampenii apar si pe laptop.

Răspuns Câştigător
| TudorRebecca18 a răspuns:

Cine dracu te-a pus să intri pe acel site? rolling on the floor Există câteva soluții.Cont nou.Îți ștergi toate conturile. Apoi instalezi un antivirus puternic. Dacă tot așa îți apare, rămâne resetarea din fabrică a telefonul, apoi instalezi un antivirus și îți iei adio de la site-ul acela, că dacă intri, iar îți apar. Dacă nici asta nu merge, zic să îi iei Samsung, sunt niște telefoane care nu te vor dezamăji.rolling on the floor

| Fonk explică (pentru TudorRebecca18):

Ma pos dorintaa de a da o l@b

| Fonk explică (pentru TudorRebecca18):

Mai bine o dadeam fara content

| TudorRebecca18 a răspuns (pentru Fonk):

O păpușă gonflabilă nu ar fi mers?rolling on the floor

| Fonk explică (pentru TudorRebecca18):

Ba da

| Fonk explică (pentru TudorRebecca18):

Declar cel mai bun raspuns, celei mai frumoase fete pe care am vazut-o vreo dată. xD

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai că alea nu sunt reclame de la site ul ala cu portocaliu și negru că aia nu își fac reclama prin AdSense.

| Fonk explică (pentru suntserios):

Nu da sunt reclame de la google iti dai seama din coltul reclamei ca ala ii buton de google, iar daca dau pe x scrie cai inchis de google. Vreau sa zic ca reclamele respective apar fara a avea legatura cu un cont google. Am folosit chromul in icognito iar aceste reclame nu stiu da ma urmaresc, cred ca-s generate de ip sau id?

| Fonk explică (pentru suntserios):

Daca intri pe un site si dai acept la cookies, atunci apar, ca "reclame personalizate" pe baza cui nu stiu?

| dullcat a răspuns:

Poate exista ceva precum Adblock, dar varianta pentru telefon?

Răspuns utilizator avertizat
| VoidEternal a răspuns:

Pai instalezi rahaturi de pe APKPure și te miri de adware?

Dumnezeu știe ce ai instalat de s-a dus în toată rețeaua. Ar trebui sa resetezi din fabrica toate dispozitivele simultan și să instalezi aplicații doar din Google play.

| Fonk explică (pentru VoidEternal):

Siteurile astea le-a dat ca si exemplu ca folosesc reclame de la google. Si daca intru pe un site de stiri apare cu dateuri si toate tampenile. Stiu da ia are Huawei

| thunder11 a răspuns:

Daca contul de google cu care ai accesat "siteul ala cu galben si negru" este legat de toate dispozitivele din casa ta virusii o sa apara si pe dispozitivele alea incearca sa te deconectezi de la contul de google de tot si sa iti faci altul nou pe toate dispozitivele iar daca asta nu merge dupa ce iti faci cont nou instaleaza un antivirus de calitate si incearca ala si daca tot nu merge deloc reseteaza din fabrica toate dispozitivele si fa cont nou de google dupa aia, tu probil ai apasat pe ce nu trebuia si de aia iti apar chestii de astea

| thunder11 a răspuns (pentru thunder11):

Portocaliu*

| Fonk explică (pentru thunder11):

Am resetat browserul, idea e ca reclamele sunt pe siteuri si nu sunt conectat cu google, dar toate deviceurile arata aceeasi reclama. Ai vazut capturile de ecran, nuți doresc asa ceva. Toate telefoanele inclusiv laptopul arata aceeasi chestie, nu mai pot simt ca vreau sa mor, nu mai pot dormi noaptea ca mama trebuie sa supoarte toate gunoaiele astea, f#t in gura de dateuri.

| thunder11 a răspuns (pentru Fonk):

Ai incercat sa le resetezi din fabrica?

| Fonk explică (pentru thunder11):

Da i-am dat reset da tot acelasi jeg apare pe ecran, nu stiu crezi ca daca voi cumpara un telefon nou cu cartela noua oare va mai aparea?
Nu am dat hospot intre ele decat la laptop nu stiu cum dar e groaznic.

| Fonk explică (pentru thunder11):

Si la mama si la telefonul tatei tot aceleas porcari imi vine sa plang ca nu stiu ce se intampla cu reclamele, noi avem fiecare cartela proprie dar tot apar identice reclamele cu tot felul de tenta in posturi anormale, vai de capul meu nu pot dormi noaptea de stres.