| OfficialFallingStar a întrebat:

Va rog raspundeti la urmatoarea intrebare:

Tocmai azi mi-am cumparat o pereche de casti pentru calculator. De obicei, eu stiam ca nu trebuie instalate sau altceva. Cand le'am bagat in calculator nu au mers, dar in schimb au mers pe mp3 si la Tv. Boxele merg foarte bine. Nu stiti ce pot sa fac?

Normal ca, pentru un raspuns care imi rezolva problema, dau fundita [!] :X

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca ai incercat sa conectezi avand si boxele conectate in acelasi timp (asta doar daca ai conector de casti+microfon pe panoul frontal al carcasei) trebuie umblat in setarile audio pentru a seta prioritatea. Daca nu, revino cu detalii. (ce sistem de operare, ce placa de sunet)

| CristiPalidu a răspuns:

Asigurate ca sunt bagate intr-un conector de culoare verde
Acela este pentru sunet
Daca tot nu merg asigurate ca nu sunt stricate