| andrefrancais a întrebat:

Va rog sa imi dati link cu imagine iso Dell.
Nu de pe Microsoft
Vreau ca acea imagine sa fie una de recuperare de la Dell cu windows 10.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cere de la Dell.
Le trimiti seria de fabricatie si modelul si poti primi kit-ul de instalare complet (contra cost).

Daca le prezinti si factura de cumparare si certificatul de garantie (valabil), atunci la service Dell autorizat ti se instaleaza din nou Windows10, gratuit, daca nu l-ai stricat tu.

| ziftode a răspuns:

Cum zice Bula, vorbeste cu cei de la Dell, poate chiar nu ai nevoie de factura ci doar de nr de serie al laptop-ului (e pe spate)

altfel, win10 e personalizat de Dell pentru modelul ala de laptop, e foarte probabil sa nu mearga un iso de la un alt model

TOTUSI, nu e cinestiece mare filozofie, poti sa pui un win10 oarecare si apoi sa te duci pe site-ul la Dell si sa iei driverele si aplicatiile, NU ITI TREBUIE NIMIC PENTRU ASTA factura, nr de serie, etc. si SIGUR SUNT ACOLO!