| dan0tyr80 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine ca innebunesc. Vorbesc cu prietena mea din Anglia de un an de zile si recent a sunat si mi-a aparut un numar ce pare din Romania 0762... ceva Cosmote cred... Este posibil daca te suna cineva sa-ti apara alt numar decat cel al carui face apelul? Daca ar fi sunat de pe o cartela Cosmote. nu trebuia sa apara prefixul tarii din care face apelul?

Răspuns Câştigător
| adyttu a răspuns:

Exista in Anglia cartele care au conexiunea cu diverse tari printr-un numar special. Asa ca stai linistit ca nu exista nimic in neregula. Cum ai vrea sa vb. cu tine mult si ieftin?

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Stiam ca apare asa daca ai roamingul activat. Ar fi frumos sa fi venit in tara. Presupun ca ar fi un cadou superb.

| cheloo74 a răspuns:

Daca esti in alta tara si ai roaming activat atunci poti suna si apare numarul tau fara nici un fel de alt prefix. Cel putin eu asa stiu.

| Oanny a răspuns:

Poate sa fie si din anglia sau nu ti-a spus ca a venit

| MM a răspuns:

Da, este posibil. Si eu primesc apeluri din Italia( de pe cartela de Italia) si imi apare numar de Orange.Nu inteleg de ce, dar asa se intampla.

| Dianna a răspuns:

Poate a venit aici si vrea sa-ti faca o surpriza de sarbatori.nu te agita, poate fi ceva frumos!>big grin

| lauradm a răspuns:

Pai sunt fata si pot sa o inteleg.Asteapta sa iti explice ea, poate e ceva logic

| sorinelcaras a răspuns:

Frate in anglia sunt niste cartele nebara se numesc si daca suni de pa ele iti apare numar ca la noi in ro

| sorinelcaras a răspuns:

Frate stai linistit in aglia subt cartele lebara se numesc daca suni de pe ele in ro iti apare numarul fara prefix