| RayKzor51 a întrebat:

De câteva zile ma tot suna un numar din București-Ilfov cu prefixul 031 (numărul în sine 021 780 2993) am raspunz și mi-a raspuns o doamna care mi-a zis "bună ziua" Apoi mi-a închis apelul. Nu am sunat înapoi, mi s-a parut dubios. vreau sa va întreb care este treaba cu aceste numere? Ce ar trebui sa fac? Dupa cât timp se potolesc sa mai sune? Help

7 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Prefixul 031 este din reteaua fixa DIGI. Asa cum 021 este in Telekom.

| KovacsB a răspuns:

Este asa greu sa-l blochezi?

| RayKzor51 explică (pentru KovacsB):

Ma suna de pe alt număr! Am blocat deja 3 numere

| KovacsB a răspuns (pentru RayKzor51):

Cate numere poate sa aiba?
Blocheaza-le pe toate.

| RayKzor51 explică (pentru KovacsB):

Degeaba, tot o sa ma sune de pe alt număr tot cu prefixul 031

| KovacsB a răspuns (pentru RayKzor51):

Atunci esti doar un prost si iti meriti soarta

| KaiSmile27 a răspuns:

Sunt multe asemena apeluri pentru mulți.
Dacă ești la Orange instalează aplicația de la Orange de apeluri și din setări se pot bloca anumite tipuri de apeluri. O să îți apară că a încercat sa te sune, dar nu o sa îți mai sune telefonul