| GicaGheorghe a întrebat:

Va rog scuzati categoria dar am nevoie repede de un raspuns.Deci cand incerc sa trimit un mesaj, imi apare "Verificati serviciile operatorului" adica am incarcat cartela sunt pe Vodafone... Aveti vreo ideea cum pot rezolva?

2 răspunsuri:
| BANN3R a răspuns:

Nu ai semnal, sau ti sau modificat setarile de la mesagerie.
Verifica la setari sms, numarul de la centrul de mesaje. numarul trebuie sa fie asta -> +40722006000

| Timeeeaaaaa a răspuns:

Posibil ca numarul de la centru mesaje sa fie gresit cel mai sigur du-te la Vodafone si zile lor problema iti sunt de mai mult ajutor...happy