| Sadop a întrebat:

Hei TPU.
Mi-am incarcat cartela de Orange cu 5 Euro, imi apare ca am mesaje, dar cand vreau sa trimit imi apare " Eroare trimitere mesaj ". De ce :l?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce la masaje ai 1900 şi ceva, înseamnă că le-a trimis ( chiar dacă nu în momentul respectiv, dar, probabil că le-a pus în folderul "de expediat" şi apoi le-a trimis ).

Eventual, întreabă destinatarul mesajului dacă le-a primit...
În cazul în care nu le-a primit şi, totuşi, ai fost taxată pentru mesaj, atunci sună la Relaţii Clienţi şi vezi care-i problema.

Toate cele bune.

| drogh a răspuns:

Încearcă să îl mai trimiţi o dată sau reporneşte telefonul.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Trebuie sa activezi o optiune ca sa poti trimite un mesaj.La * 100 # cauti ce vrei sa aiba optiunea ta.Pa,pa

| Sadop explică (pentru Pufoshenia):

Am activat o optiune cu 2000 de mesaje :l. Incerc sa trimit un mesaj, nu-l trimite, dar totusi cand verific creditul observ ca am in loc de 2000 de mesaje 1900 si ceva, chiar daca ele nu au fost trimise :l!

| Pufoshenia a răspuns (pentru Sadop):

Inchide telefonul si scoate cartela sim si apoi pune-o inapoi.Si mie mi s-a intamplat. Daca nu suna la Orange sau trimite-le un mesaj.P, apa