| Tsunade99 a întrebat:

Va rog spuneti-mi TOT de la A la Z despre adsense. Scuze categoria. Voi cati bani ati castigat cu el? Ei bani doar daca dau aia clic pe reclame?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Pai se castiga foate simplu: trebuie sa iti daugi reclame in blog/site/film Youtube. Daca blogul este facut cu Blogger te duci la castiguri si iti caonfigurezi acolo contul adsense.
! Sa nu ti dai singura click pe reclame ca iti pierzi toti bani si contul!
Fiecare reclama are un numar de bani pe click, majoritatea au vreo 10-20 centi.
Ca sa cistigi bani iti trebuioe timp, ca blogul/site-ul tau sa devina renumit. Multa lume uraste reclamele, asa ca trebuie sa le personalizezi ca sa creada lumea ca face parte din articol.
Mai multe detalii: mesaj privat, iti voi spune tot ce stiu.

2 răspunsuri:
| FesCuDungi a răspuns:

Ca sa faci bani cu adsense trebuie sa iti promovezi blog sau site ce ai tu acolo, foarte bine! sa ai in fiecare zi vizitatori unici in jur de 4-500! da, iei bani doar daca cineva da clic pe reclame!

| ralucaralu a răspuns:

Iti trebuie multi vizitatori. Sa bagi mereu ceva nou pe site/blog si sa iti faci reclama. Nu prea stiu nici eu foarte multe despre el, dar o sa aflu. Succes!
Blogul meu e:
http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/