| christian90 a întrebat:

Vorbind de internet de la DIGI, echipamentul de la internet prin fibra este mobil? In sensul in care imi schimb domiciliul si presupun ca trebuie sa vina echipa lor sa ma conecteze la fibra. Nu vad rostul rezilierii contractului ca dupa 2 saptamani sa deschid altul.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca la noua ta adresa vor avea infrastructura necesara, atunci se va putea face mutarea. Este posibil sa trebuiasca sa platesti instalarea la noua adresa, daca contractul tau la vechea adresa inca nu a atins termenul de amortizare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu reziliezi contractul dar muti adresa, sau daca cei la care vinzi vor ei sa preia contractul tau atunci reziliezi fostul contract si faci altul nou la noua adresa si vin ei sa i ti instaleze fibra optică