| Otto2014 a întrebat:

Voua,daca nu fortati laptopu,cu video hd,si jocuri,doar se incalzeste,si nu se incinge?
Al meu e un laptop mai vechi,doar se incalzeste daca nu-l fortez.E Acer extensa 5230, i-am schimbat unele chestii,i-am pus placa video dedicata, si procesor la fel.Am cam asa:
2 gb ram, ddr2
Procesor Intel(R)CPU
Placa video Intel hd graphics 800 mb.
Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Curata-l de praf, pasta termo etc dar
pc ul e extrem de slabut

| K0sti a răspuns:

I-am pus placa video dedicata...ai lasa-ma, pe cuvantul tau...
Cum ai pus-o?
Intel HD? laughing

| Otto2014 explică (pentru K0sti):

Am varsat suc pe el, simplu nu? S-a dus procesorul, si gata.
Ma gandesc sa cumpar asta http://www.emag.ro/......DC9VWMBBM/ ce zici? Sau recomanda ceva, pana in 2.000 lei, de pe eMAG, sau altex, de preferat.

| K0sti a răspuns (pentru Otto2014):

Ce treaba are varsatul sucului cu ce spuneai tu mai sus in intrebare?
E ok laptopul!

| Otto2014 explică (pentru K0sti):

Mersi de parere.Pai mi le-a schimbat, baiatul de la service.Mi-a spus ca a pus el placa video dedicata

| K0sti a răspuns (pentru Otto2014):

laughing La laptop? Si ti-a luat si bani pentru abureala asta?

| Otto2014 explică (pentru K0sti):

Nu.M-am uitat mai bine, am Mobile Intel(R)45 chipset family.

| K0sti a răspuns (pentru Otto2014):

Sa vezi cafteala ce iei...
Ete asa va abureste unul si altul...asta inseamna sa fii habarnist! Cand eu va spun, ziceti ca sunt eu al dracu...

| suffarstar a răspuns:

E slabut, evident, dar se incinde din cauza tehnologiei, cele noi nu se incing asa. Daca planuiesti sa folosesti laptopul inca cativa ani, atunci iti recomand sa iti cumperi un coolerpad, dar sa fie minim 50 de lei. Cele sub 50 de lei nu prea fac mare branza. Si laptopul meu, care e destul de antic, ajunge si la 75 de grade daca il forjez pe jocuri sau am mai multe pagini web deschise. Un coolerpad iti poate scadea si zece grade. Procesorul e single core? Intel hd suna a placa integrata.